مواد غذایی غیرمجاز قبل از ورزش                     

                            


  سبزیجات با فیبر بالا

بدن شما به فیبر نیاز دارد اما نه قبل از ورزش ! سبزیجاتی مانند بروکلی، یا گل کلم به سختی هضم می شوند و ایجاد ناراحتی در هنگام ورزش می کنند. سبزیجاتی مصرف کنید که سیستم گوارش شما آن را آسانتر هضم کند مثل مارچوبه یا سیب زمینی پخته.


غذای پرچرب

مصرف مواد غذایی پرچرب قبل از فعالیت بدنی یا ورزش اصلا توصیه نمی شود. مواد غذایی مثل گوشت قرمز پرچرب، عملکرد بدن شما را برای تبدیل چربی به انرژی را مختل می کند.


ماست

اگر در هضم لبنیات مشکل دارید، قبل از فعالیت بدنی ترجیحا شیر مصرف نکنید. مصرف شیر و یا ماست قبل از ورزش میتواند سبب نفخ در حین ورزش شود


تخم کتان

این دانه ها همه منافع بالقوه برا سلامت را دارند، برخی افراد از آن برای تسهیل یبوست یا کاهش سطح کلسترول استفاده می کنند. اما فیبر و اسیدهای چرب بالایی نیز دارد، که قبل از ورزش مناسب برای آنچه که شما نیاز دارید نیست. به همین علت موقع اضافه کردن آن به رژیم غذاییتان، توجه کنید چه موقع آن را مصرف می کنید.


فست فود

ظاهر فست فود ها ممکن است که فریبنده باشد، اما مصرف این مواد غذایی را را در هنگام رانندگی به سوی باشگاه حذف کنید. چربی موجود در فست فود مانع از تمرین بیشتر شما خواهد شد.


نوشیدنی انرژی زا


مانند اسموتی ها، ممکن است یک تقویت کننده پیش از ورزش به نظر برسد. اما حاوی ترکیباتی هستند که ضربان قلب و فشار خون را افزایش می دهند. بهتر است به جای قبل از ورزش ، بعد از تمرینتان از نوشیدنی های انرژی زا استفاده کنید.


نوشابه


نوشابه ها می توانند سبب دریافت روزانه دو برابر شکر و کافئین شوند. نوشابه ارزش تغذیه ای ندارد و انتخاب خوبی برای آبرسانی بدن نمی باشد.

گرسنه نباشید


در حالی که بسیاری از مواد غذایی، برای میان وعده پیش از ورزش، مناسب نیستند، نخوردن هم ممکن است بد باشد، حتی اگر قصد کم کردن وزن را دارید. بدن شما برای قوی ماندن نیاز به سوخت دارد، اما به سوخت ، در زمان درست نیاز دارد!

چه ماده غذایی بخورید؟


کارشناسان می گویند که بهترین میان وعده، ترکیبی از کربوهیدرات (برای فراهم کردن سوخت) و پروتئین (جهت آماده کردن عضله برای ساخت و ترمیم) می باشد. برخی از پیشنهادات شامل موز و کره بادام زمینی با مقداری کراکر ، یک مشت آجیل و کشمش یا تخم مرغ آب پز است.


چه موقع بخورید؟

اگر شما درست قبل از فعالیت خود ماده غذایی دریافت کنید حتی گر انتخاب وعده یا میان وعده درست باشد، نمی تواند برای بدن مناسب محسوب شود. سیستم گوارشی در زمان استراحت با دیگر قسمت های بدن شما برای دریافت خون واکسیژن ، که برای ساخت و ترمیم عضله مورد نیاز است، رقابت می کند.

/ 0 نظر / 43 بازدید