بهترین زمان مصرف چای سبز

چای سبز را چه موقع بخوریم که بیشترین خاصیت را داشته باشد؟


به درد افزایش متابولیسم بدن می‌خورد و به سوزاندن چربی‌های اضافه کمک می‌کند. چای سبز با حجم زیاد آنتی‌اکسیدان‌هایش این روزها به‌عنوان قوی‌ترین سرباز مبارز با انواع سرطان‌ها معرفی می‌شود. بله. از چای سبز می‌گوییم

🍃🍃 اما کی چای سبز بخوریم؟ آیا می‌شود هر وقت که خواستیم این نوشیدنی خاص را بخوریم یا این‌که برای خوردن هر فنجان آن باید حساب زمان هم دستمان باشد؟


کی چای سبز بخوریم؟

زمان خوردن چای سبز مانند چای سیاه نیست که بگوییم قبل از خواب نخورید و قبل از غذاهای آهن‌دار و … زمان خوردن چای سبز روش خودش را دارد. درواقع بسته به این‌که می‌خواهید از فنجان چای سبزتان چه نتیجه‌ای بگیرید زمان خوردن آن فرق می‌کند. یک عده چای سبز را برای کم کردن وزن می‌خوردند و عده‌ای دیگر برای سلامتی بیشتر و استفاده از آنتی‌اکسیدان‌هایش. پس اول از همه با خودتان فکر کنید که از جان چای سبز چه می‌خواهید و بعد در برنامه روزمره‌تان ساعت خوردن آن را تعریف کنید!


اگر چای سبز را برای آنتی‌اکسیدان‌ها می‌خورید:

اگر می‌خواهید که بیشترین حجم آنتی‌اکسیدان‌های چای در بدنتان به فعالیت مشغول شوند، بهتر است وعده خوردن چای سبز روزانه‌تان را بین ۲ وعده غذایی انتخاب کنید. این جور وقت‌ها باید مراقب ساعت خوردن شیر هم باشید چراکه کاتچین – یکی از مهم‌ترین آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای سبز – با کازیین موجود در شیر و باقی پروتئین‌های حیوانی واکنشی می‌دهد که چندان مطلوب نیست و خاصیت چای سبز را تقریباً از بین می‌برد. همین طور تحقیقات تازه می‌گویند چای سبز می‌تواند مانع جذب کلسیم و آهن‌هایی که به‌طور مستقیم از سبزیجات به‌دست می‌آیند شود. با این اوصاف برای خوردن آن بعد از غذا باید احتیاط کرد. یکی دو ساعت فاصله بعد از خوردن غذا و چندساعتی مانده به وعده بعدی شاید بهترین زمان خوردن چای سبز باشد. چینی‌ها خودشان تا حداقل ۲ ساعت بعد و قبل از غذایشان لب به چای سبز نمی‌زنند!


اگر چای سبز را برای کاهش وزن می‌خورید:

چای سبز به ۲ روش باعث کاهش وزن می‌شود. اول با زیاد کردن متابولیسم بدن و دوم با ممانعت از جذب چربی‌ها. با این حساب اگر برای کم کردن وزن دست به دامان فنجان‌های چای سبز شده‌اید برای رسیدن به بهترین نتیجه آن را همراه با غذایتان بخورید! البته اگر معده حساسی ندارید وگرنه برای آنهایی که مزاج لطیفی! دارند این کار شاید کمی دردسرساز شود. برای این که چای سبز یک جورهایی آلکایین است و می‌تواند اسیدهای گازدار بدی توی معده و روده‌تان بسازد. عواقب اش را هم که می‌دانید! با این حساب اگر می‌خواهید خیلی سریع لاغر شوید می توانید هر وقت که دست به غذای چربی رفتید یک فنجان چای هم پابندش بزنید. اما اگر به وزن کم کردن گرم به گرم هم راضی هستید همان بین دو غذا بخورید بهتر است!


خوردن چای سبز عوارض جانبی دارد یا نه؟

هیچ‌وقت صبح زود سراغ چای سبز نروید. با معده خالی هم چای سبز نخورید. توی این حالت هم همان داستان گازهای معده و این حرف‌ها پیش می‌آید و تمام روزتان خراب می‌شود. چینی‌ها خودشان هم درباره خوردن چای سبز با معده خالی کلی امرونهی دارند!

با این که می‌گویند چای سبز با وعده‌های اصلی عامل چربی سوزی بیشتر است، اما از آن طرف هم می تواند مانع جذب تیامین ویتامین به می شود.

/ 0 نظر / 123 بازدید