چرا اکثر افراد بعد از کاهش وزن دوباره چاق می شوند؟

رژیمهای بسیار سخت

محدودیت کالری شدید می تواند متابولیسم بدن را به طور چشمگیری کاهش دهدو همچنین هورمونهای تنظیم کننده اشتهای شما را تغییر دهد.هر دوی این عوامل سبب افزایش دوباره وزن شما خواهد شد.

عدم ایجاد تغییرات مثبت پایدار

رژیمی که سبک زندگی شما را اصلاح کند و تغییرات مثبت و موثر درروش غذا خوردن شما ایجاد کند کاهش وزن موثر و پایدار ایجاد می کند.ناتوانی در تغییر سبک زندگی مانع کاهش وزن مناسب و تثبیت وزن شما می شود.

محدودیت شدید کالری

محدودیت کالری شدید میتواند متابولیسم بدن را به طور چشمگیری کاهش دهد و همچنین هورمون های تنظیم کننده اشتهای شمارو تغییر دهد. هر دو این عوامل سبب افزایش وزن دو باره شما خواهد شد.


طرز فکر غلط

زمانی که شما به رژیم لاغری خود به عنوان یک راه حل سریع برای از دست دادن وزنتان فکر میکنید.به جای این که آن را یک راه حل بلند مدت برای بهبود سلامت خود بدانید، احتمال بیشتری وجود دارد که آن را رها و دوباره به وزن قبلی خود برگردید

/ 1 نظر / 87 بازدید
support

وقتتون بخير مطالب جذابي را در وبلاگتون قرار مي‌ديد، پيشنهاد ميکنيم از هشتگهاي دسته‌بندي‌هاي سايت مانند سلامت و سبک زنگي و ... در قسمت تگ‌ها استفاده کنيد تا در بخش دسته‌بندي‌ها در صفحه نخست و صفحه مربوط به هر دسته ديده شويد. با تشکر پشتيباني کاربران پرشين‌بلاگ