رژیم با پروتئین بالا برای کاهش زن

 

برخی افراد برای کاهش وزن به رژیم پروتئین روی می آورند.زیرا بعضی از محققان توصیه می کنند که رژیم های با پروتئین بالا به افراد در کنترل بهتر اشتها و کالری ورودیشان کمک می کند.

رژیم های با پروتئین 30%در حال حاضر معقول ارزیابی می شوند و عبارت "رژیم با پروتئین بالا "برای رژیم های با پروتئین بیش از 50% عنوان می شود.

رژیم های پر پروتئین و متعادل در کربوهیدرات،در کنار تمرین منظم به نظر متخصصان اغلب سبب کاهش چربی خون می شود.همچنین در کنار سوزاندن چربی به نگهداری بافت کمک می کند.و این روند بدون اینکه افراد تحت تآثیر اثرات جانبی یا گرسنگی پایدارباشد روی می دهد.

محققان دقیقاٌ نمیدانند چگونه پروتئین اشتها را کم میکند.آنها فکر میکنند که این به خاطر این است که پروتئین سبب می شود مغز هورمون های محرک اشتها را کمتر دریافت کند.انسولین کمتر نوسان کمتر مقدار قند را به دنبال دارد و در نتیجه هوس کردن کمتر.همچنین می تواند در نتیجه خوردن کربوهیدرات کمتر یا تأثیر پروتئین مشخص بر هورمونهای گرسنگی و شیمی مغز باشد.

 مطالعات چه می گویند؟

بر مبنای مطالعات انجمن رژیم آمریکا تحقیقات بیشتری نیاز است قبل از اینکه متخصصان بتوانند به مردم توصیه هایی جهت زیاد کردن پروتئین در رژیم بکنند.

ولی برخی تحقیقات جدید اشاره کرده اند به این که پروتئین ممکن است قادر باشد گرسنگی را بهتر از چربی و کربوهیدرات جبران کند.

برای مثال در تحقیقی برای مجله "تغذیه کلینیکی" به افراد رژیمی داده شد بر مبنای:

_چربی به 20% کالری کاهش یا%:/.'D8�.

_پروتئین به 30% کالری افزایش یافت.

_کربوهیدرات 50%رژیم بود.

 

افرادی که این رژیم را اجرا کردند گزارش دادند:

_بیشتر خشنود بودند.

_کمتر گرسنه بودند.

_کاهش وزن داشتند.

 

مطالعه دیگری در همین مجله رژیم با پروتئین بالا را با ورزش همراه کرد،افرادی که این رژیم را اجرا کردند:

 _کاهش وزن زیادی داشتند.

_درجه چربی خونشان بهتر گردید.

 

چه مقدار پروتئین نیاز دارید؟

در تمام مراحل زندگی به پروتئین نیاز دارید.ترکیب اصلی همه سلولهاست شامل ماهیچه و استخوان.در موارد زیر نیاز است:

_رشد

_بهبودی

_مصونیت در برابر عفونت ها و محافظت بدن.

 توصیه های انستیتو دریافت مرجع غذایی سالم(DRI ) رنج عظیمی از پروتئین را مجاز می داندرنج از حدود 10%تا 35% از کل کالری نرمال جوانان سالم.

برای مثال در یک رژیم با کالری 1800 با اطمینان می توانید هر مقداری بین 45 گرم(10% کل کالری)تا 218 گرم(35% کل کالری)پروتئین در روز را بخورید.ولی مقدار مجاز پروتئین در DRIبه شرح ذیل است:

مردان:56 گرم در روز

زنان :46گرم در روز

بیشتر آمریکایی ها با این قضیه هیچ مشکلی ندارند ولی تمام تلاششان را می کنند تا 35% کالریشان پروتئین باشد.آیا خوردن پروتئین زیاد امکان پذیر است؟

هیچ خطری در دریافت پروتئین زیاد نیست مگر اینکه شما بیماری کلیوی و یا ریوی داشته باشید.برای بدست آوردنپتانسیل کاهش وزن متخصصان توصیه می کنندحدود 120 گرم پروتئین در روز را هدف بگیرید.

برای حصول اطمینان قبل از افزودن پروتئین بیشتر به رژیم خود با دکترتان مشورت کنید.

کنترل اشتها

در تئوری،از دست دادن وزن کاملاٌساده است.فقط کمتر بخورید و بیشتر ورزش کنید.ولی به کار بستن آن می تواند سخت و پیچیده باشد.پیدا کردن رژیمی که از آن لذت ببرید، با نحوه زندگی کردنتان هماهنگ باشد و ترکیب درست مواد مغذی را دارا باشد،فرایندی بسیار منحصر به فرد است.

برخی افراد اوقات بهتری را در طول یک رژیم می گذرانند در حالیکه در همان رژیم افراد دیگر گرسنه هستند.و البته اگر همیشه گرسنه باشید،خوردن کالری کمتر می تواند چالش زا باشد.

برای کنترل بهتر اشتها سعی کنید کالری روزانه تان را به وعده ها و تنقلات کوچکتر تقسیم کنید وتا حد ممکن ازآنها در طول روز لذت ببرید.

/ 0 نظر / 2 بازدید