پیش از شروع به مصرف اورلیستات به نکات زیر توجه نمایید.

شما در صورتی می توانید برای کاهش وزن از اورلیستات کمک بگیرید که نمایه توده بدنی شما بالای 30 باشد و یا شما دچار اضافه وزن به همراه یک عامل خطر دیگر مانند فشار خون، بیماری های قلبی عروقی و ... باشید. در این شرایط با توجه به موارد زیر می توانید زیر نظر پزشک یا مشاور تغذیه خود برای مدتی از اورلیستات استفاده نمایید.

در ارتباط با حساسیت های دارویی خود به اورلیستات و یا سایر داروها با پزشک و یا داروساز مشورت نمایید.

در صورتی که از داروهای مهار کننده سیستم ایمنی مانند سیکلوسپورین ها استفاده می نمایید حتما با پزشک مشورت نمایید. اگر از سیکلوسپورین استفاده می نمایید با اختلاف زمانی 2 ساعته از اورلیستات می توانید استفاده کنید.

در ارتباط با مصرف داروهای تجویز شده و داروهای بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل های تغذیه ای و محصولات گیاهی ای که استفاده می نمایید با پزشک خود مشورت کنید. در صورتی که از داروهای ضد انعقاد مانند وارفارین، داروهای کنترل دیابت مانند گلی پیزاید (گلوکوترول)، گلی بوراید، متفورمین، انسولین، داروهای کنترل فشار خون، داروهای بیماری های تیروئیدی، و هر داروی کاهش وزن دیگری که استفاده می کنید حتما مشاور خود را در جریان قرار دهید.

در صورتی که پیوند عضو داشته اید و یا کلستازیس ( شرایطی که در آن جریان صفرا از کبد مسدود می شود) داشته اید و یا بیماری های سوء جذب داشته اید. در این صورت احتمالا پزشک مصرف اورلیستات را برای شما ممنوع خواهد کرد.

اگر به اختلالات خوردنی مانند آنورکسیا نرووزا و یا بولمیا، دیابت، سنگ کلیه، پانکراتیت، اختلالات عملکرد غده تیروئید ویا سنگ کیسه صفرا مبتلا هستید با پزشک خود مشورت نمایید.

در صورتی که باردار هستید و یا برنامه بارداری دارید و یا شیرده هستید نباید از اورلیستات استفاده نمایید.

/ 0 نظر / 2 بازدید