کرمها و ژلهای لاغری

اضافه وزن و چاقی، همواره دغدغه بسیاری از افراد، مخصوصا بانوان و دختران جوان بوده و هست. از آنجاییکه دسترسی آسان به هدف، همیشه خوشایند می باشد، یکی از چیزهایی که افراد جهت لاغری بدنبال آن هستند، استفاده از کرمها و ژلهای لاغری میباشد. ما انسانها، همواره ترجیح میدهیم که بدون سختی و ریاضت کشیدن، به ایده آل خود، دست پیدا کنیم. ولی این را باید بدانیم و آویزه گوش خود کنیم، که نابرده رنج، گنج میسر نمی شود. تا زمانیکه کالری دریافتی از میزان کالری مصرفی، کمتر نشود، لاغری اتفاق نمی افتد. این امر، زمانی حاصل میشود که شما، فعالیت روزانه خود را افزایش دهید و همزمان، رژیم غذایی کم کالری خود را رعایت کنید. اگر میزان کالری دریافتی، با کالری مصرفی یکسان باشد هم، لاغری اتفاق نمی افتد. در این حالت وزن بدن، ثابت می ماند. هیچ راه دیگری بصورت طبیعی و غیر تهاجمی، وجود ندارد تا شما لاغر شوید. دستگاه ها و کرم های لاغری ، تا زمانیکه شما این امر حیاتی را رعایت نکنید، اثری در کاهش وزن شما ندارند. پژوهشگران در آلمان با بررسی اثر دستگاهها و کرمهای لاغری دریافتند، کرمهای لاغری و دستگاه‌های الکترونیکی که با تبلیغ چربی سوزی در بازار فروخته می‌شوند، تاثیر محسوسی بر کاهش تجمع چربی در بدن ندارند و اینکه در تبلیغات این محصولات بعضاً گفته میشود؛ چندین سانتی متر دور کمر یا ران هایتان را به راحتی و بدون رژیم غذایی و ورزش کم کنید ، وعده های فریبنده ای بیش نیستند.

اگر شما، رژیم غذایی کم کالری را رعایت کرده، برنامه ورزشی مناسبتان را هم انتخاب کرده اید، میتوانید از این کرمها استفاده کنید تا چربیهای سلولیتی زیر پوستتان راحتتر از بین بروند.

 

کرم های لاغری چه طور عمل می‌کنند؟

در بازار ده ها نوع کرم لاغری وجود دارد که هر کدام ترکیب خاص  و عناصر فعال خود را دارند. با این حال مکانیسم کارکرد همۀ آنها همیشه یکسان است. کرم با نفوذ در داخل پوست مواد فعالی را برای از بین بردن سلول های چربی وارد آنها می‌کند. سلول های چربی که قرار است از بین بروند، همان سلول هایی هستند که در پوست وجود دارند و سلولیت یا اثر پوست پرتقالی را ایجاد میکنند. این کرم ها باعث کم شدن چند سانتی متر از سایز خواهند شد و در عین حال ظاهر پوست را حفظ می‌کنند، اما در همۀ موارد ، منظور آن لاغر شدن به معنای سنتی اش یعنی از بین بردن "واقعی" چربی ها نیست. کم کردن واقعی وزن فقط از طریق تغذیه ای متعادل و فعالیت جسمی منظم حاصل می‌شود. کرم های لاغری فقط بر روی چربی های زیر پوست یعنی انواع شکل های سلولیت اثر می‌گذارند، البته این هم بد نیست! به هر حال با اینکه کرم های لاغری تأثیر عمیقی ندارند، باز هم جذاب و فریبنده هستند، چرا که در نهایت ما را زیبا می‌کنند. موضوع مفید بودن این کرم ها، حتی در سطح پوست هم باید بیشتر مورد بررسی قرار بگیرند. 

/ 0 نظر / 7 بازدید